Tijdens Het Nieuwe Nassen challenge ‘Meer plantaardig op de borden’ werken acht diverse deelnemers – van restaurants tot een ziekenhuis en een dierentuin – aan het integreren van meer plantaardige eiwitten in hun menu’s. Onder begeleiding van plant-based chef Pepijn Schmeink en de Green Protein Alliance ontdekken zij hoe deze stap bijdraagt aan duurzaamheid én culinaire innovatie. Tijdens de Food for Thought-bijeenkomst in BlueCity delen we inzichten, uitdagingen en concrete stappen naar een toekomstbestendige horeca.
In Nederland eten we gemiddeld 60% dierlijke en 40% plantaardige eiwitten, 20% van wat we eten wordt buitenhuis geconsumeerd. De verschuiving naar een plantaardig dieet, genaamd de eiwittransitie, is een cruciale stap om onze milieuvoetafdruk te verkleinen en een gezond eetpatroon te omarmen. Hoe pak je dat aan?
Acht deelnemers, acht ambities
Hoe pak je dat aan? Sinds 16 september 2024 doorlopen acht deelnemers aan deze challenge van Het Nieuwe Nassen een traject van meten, leren en experimenteren, onder begeleiding van plant-based chef én Het Nieuwe Nassen-ambassadeur Pepijn Schmeink en Green Protein Alliance (GPA).
Naast horecaondernemers Bar Blink, Dudok Horeca Groep Rotterdam, Masa en The Usual Rotterdam, doen ook Plaswijckpark, Maritiem Museum Rotterdam, Diergaarde Blijdorp en het ziekenhuis Sint Franciscus Gasthuis en Vlietland mee. Acht diverse deelnemers, dus acht uiteenlopende ambities en hobbels op de weg – je kan je voorstellen dat bij de omschakeling naar meer plantaardige gerechten een ziekenhuis met hele andere zaken rekening moet houden dan een restaurant of dierentuin.
Alle deelnemers zijn gestart met een eiweetmonitor uitgevoerd door Green Protein Alliance. Deze monitor geeft inzage in de verhouding tussen het volume dierlijke eiwitten en plantaardige eiwitten ingekocht en verkocht. Vervolgens gingen ze 1-op-1 aan de slag met plantbased chef Pepijn Schmeink om te kijken welke stappen gezet kunnen worden om meer plantaardige eiwitten in hun gerechten toe te voegen en veranderingen op de menukaart door te voeren.
Tijdens deze bijeenkomst presenteren we met hen de resultaten.
Voor het hele programma ga je naar: Het Nieuwe Nassen - Food for Thought – BlueCity